+370 526 27069, +370 608 84344 Facebook logotipas

Kūdikių (nuo 3 mėn. iki 1 m.) masažas

Masažas vaikui

Kūdikių (nuo 3 mėn. iki 1 m.) masažas

Depositphotos_12516015_sKūdikių (nuo 3 mėn. iki 1 m.) masažas

Pirmieji kūdikio metai neveltui yra vadinami pačiu atsakingiausiu mažojo žmogučio vystymosi, visų pirma fiziologinio, žingsniu. Šiame etape vaikas mokosi laikyti galvytę, sėdėti, savarankiškai atsistoti, ir pagaliau, daryti pirmuosius žingsnius. Todėl viena iš tėvų užduočių – stiprinti vaiko raumenų sistemą masažo ir gimnastikos pagalba.

Neginčijama masažo nauda

Masažas normalizuoja vaiko raumenų tonusą. Labai dažnai pagrindinėmis sveikatos problemomis yra silpnas raumenų tonusas arba, atvirkščiai, hipertonusas. Vienu ar kitu atveju esamos problemos stabdo fizinę vaiko sveikatą. Masažas gali išspręsti šią problemą. Masažas taip pat normalizuoja ir virškinimo problemas, tame tarpe ir dieglius, kurie vaikui, pirmaisiais gyvenimo mėnesiais, sukelia pagrindinį nerimavimą. Jis atpalaiduoja mažylio nervinę sistemą, ramina ją, nuteikia miegui.

Kam kūdikiams reikalingas masažas?

Kartais nepatyrę tėvai baiminasi to, kad jų absoliučiai sveikam kūdikiui, kuriam nėra dar ir kelių mėnesių, yra paskiriamas masažas. Tačiau visi jų pergyvenimai ir baimės nepagrįsti, juk ši procedūra ne tik suteikia mažyliui malonumą, sukeliantį mažylio šypseną ar džiaugsmingą „gugavimą“, bet ir padeda psichiniam bei fiziniam vaikelio vystymuisi.  Būtent dėl to vaikų masažas yra išties neįkanojamas ir praktiškai neturi kūdikiams kontrindikacijų, išskyrus atvejus, kai yra pakilusi temperatūra, uždegiminiai procesai ar rimti susirgimai, kuriems esant pediatras draudžia tokių procedūrų atlikimą.

Dažniausiai „vaikų masažu“ yra vadinami tie masažų seansai, kurie yra skiriami vaikams nuo vieno mėnesio iki vienerių metų. Vis dėlto, ši procedūra daro teigiamą poveikį ir dviejų metų amžiaus vaiko organizmui.  Maža to, tokiame amžiuje atlikti masažų seansus yra netgi rekomenduojama, nes jie yra kūdikio harmoningo vystymosi ir sveikatos pagrindas. Todėl net patys laimingiausi absoliučiai sveiko kūdikėlio tėvai neatsisako šios terapijos seansų atlikimo.  Juk be įvairių ligų profilaktikos, masažas kūdikiams taip pat padeda ir motorikos vystymuisi.

O esant kažkokiems kūdikio susirgimams ar vystymosi atsilikimui, masažas tampa nepakeičiama procedūra.