+370 526 27069, +370 608 84344 Facebook logotipas

Kineziterapija

Grazi Moteris

Kineziterapija

Kineziterapija – terminas, kilęs iš graikų kalbos – „kinesis“ reiškia judesį, o „therapeia“ – gydymą. Tai yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių, kuri pagrįsta tinkamu kūno judėjimu ir gali padėti pagerinti ir išlaikyti raumenų, kaulų, kraujagyslių ir kitų organizmo struktūrų būklę. Kineziterapeutas sudaro individualų kineziterapijos planą atsižvelgdamas į individual klientą ir į jo konkrečius sutrikimus ir bendrą organizmo sistemų būklę ir tokiu būdu grąžina normalią fizinę būklę, jos palaikymą bei gerinimą.

Kineziterapija yra naudinga esant šiems sutrikimams:

  • Skausmas pečių, nugaros, juosmens srityse, taip pat gali padėti numalšinti varginančius sąnarių skausmus.;
  • Atliktos sąnarių operacijos, po kurių nusilpsta raumenys, sumažėja judesių amplitudė;
  • Trauma, sumušimai, sąnarių išsukimai. Kineziterapija pagreitina gijimo procesą ir stiprindamas bendrai arba lokaliai tam tikrą kūno vietą atitolina pakarotinės traumas riziką;
  • Netaisyklingos laikysenos buvimas;
  • Judesio terapija padeda klientams atsikratyti nerimo, pagerinti miego kokybę, sumažinti jautrumą aplinkos dirgikliams ir taip pagerinti gyvenimo kokybę. Tam tikrais atvejais kineziterapija yra naudinga sergant tam tikromis psichologinėmis ligomis, pavyzdžiui, depresija;
  • Kineziterapija gali būti ir kompleksinė nutukimo gydymo dalis, normalizuojanti medžiagų apykaitą bei gerinanti bendrą vidaus organų veiklą.

Taisyklingas ir tikslingai parinktas kūno judesys padeda atnaujinti, gerinti ir išlaikyti kaulų, raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę. Ypač ryškią kineziterapijos naudą ir sveikatos gerėjimą jaučia tie asmenys, kurie kenčia nuo širdies veiklos ir kraujotakos sutrikimų, išsiplėtusių venų, užkalkėjusių kraujagyslių ar turi širdies ydą. Kineziterapijos užsiėmimai gerina smegenų veiklą, padeda atsipalaiduoti, didina serotonino kiekį bei gerina nuotaiką. Siekiant užtikrinti kineziterapijos efektyvumą, taikomi skirtingi procedūrų metodai – aktyvūs (gydomoji gimnastika, sporto elementai) ir pasyvūs (masažai ir fizioterapija).

Kineziterapija yra viena pagrindinių reabilitacijos priemonių, kuri gali būti derinama su fizioterapija ir masažais. Geriausi rezultatai yra pasiekiami tada, kai visos šios priemonės yra kompleksiškai taikomos kartu.

 

 

Author Info

administratorius