Terminas manualinė terapija reiškia „gydymą rankomis“. Jis pagrįstas rankų veikimu ant stuburo ir sąnarių, raumenų grupių. Įvairių masažų tipų ir manualinės terapijos derinys – tai efektyvi organizmo atstatymo, be vaistų poveikio (arba su minimaliomis – pagal poreikį), metodika.
Masažas su manualinės terapijos elementais – tai gydymo metodas, kurio metu yra derinami manualinė terapija ir klasikinis masažas. Jis naudojamas atramos – judėjimo aparato (raumenų, sąnarių ir stuburo) korekcijai. Gydomasis efektas yra pasiekiamas kraujotakos ir stuburo smegenų skysčių (likvoros) natūralių cirkuliacijos procesų veikimo dėka.
Manualinė terapija – vienas iš nedaugelio metodų, kuris veikia ne tik minkštuosius audinius, bet ir kaulus – sugrąžina į vietą pajudėjusius diskus, padidina kraujo tekėjimą ir stimuliuoja atkūrimo procesus.
Manualinės terapijos ir tradicinio gydomojo masažo derinys padeda normalizuoti kraujotaką, atsikratyti kankinančio skausmo ir kitų tarpslankstelinių diskų simptomų.
Šis metodas pagrįstas tuo, kad daugelio patologinių pakitimų pagrindas yra stuburo ligos, todėl vyksta nervų ir kraujagyslių, kurie turi pereiti per pakitusius tarpslankstelinius tarpus, užspaudimas.
Masažo ir manualinės terapijos derinys, leidžia pasiekti matomų rezultatų gydyme ir profilaktikoje, kuomet yra stuburo, raiščių – raumenų sistemos ir neurologinės problemos, . Manualinė terapija visų pirma atsakinga už sąnarių ir kaulų sistemos (stuburo, sąnarių, raumenų skausmai) profilaktiką ir gydymą. Tuo metu masažas yra profilaktikos, gydymo ir atstatymo atramos-judėjimo sistemos priemonė.
Nežiūrint į tai, kad masažas ir manualinė terapija yra naudingi, yra keletas kontraindikacijų, kurioms esant geriau susilaikyti nuo manualinės terapijos ir masažo. Štai keletas iš jų:
- kraujavimas,
- kraujo ligos,
- padidėjusi kūno temperatūra,
- peršalimas ir infekciniai susirgimai,
- alergija (paaštrėjimo stadija),
- hipertenzija (hipertonija)
- širdies ir plaučių ligos.