+370 526 27069, +370 608 84344 Facebook logotipas

Masažas su karštais akmenimis

masažas su akmenim

Masažas su karštais akmenimis

Stounterapija arba litoterapija (gr.lithos – akmuo, therapia – gydymas) – gydymas ypatingais pašildytais akmenimis giliam organizmo prisotinimui šiluma. Ši terapija yra viena iš senovės rytų medicinos metodų. Tačiau šis metodas plačiai naudojamas ir šiuolaikiniame pasaulyje fizioterapijoje kaip pagrindinis ar pagalbinis įvairių susirgimų gydymo būdas.

Tokio gydymo būdo ypatybė – šilumos energijos naudojimas ir žmogaus kūno reflektorinių taškų spaudimas. Toks paveikimas atpalaiduoja raumenis, ko pasekoje pasiekiamas nuskausminamasis poveikis. Audinių sušildymas sukelia kraujagyslių išsiplėtimą, įskaitant ir pačių mažiausių – kapiliarų. Tokiu būdu yra pagerinamas audinių aprūpinimas krauju, normalizuojasi deguonies pristatymas į juos ir nereikalingų produktų pašalinimas, o tai optimizuoja maitinimą ir medžiagų apykaitą (trofiką ir metabolizmą).

Paveikimas tų sričių, kuriose gausu jautrių nervinių galūnių, padeda normalizuoti nervinės sistemos tonusą. To pasekoje atkuriamas nervinėje sistemoje sužadinimo ir slopinimo procesų balansas, normalizuojasi miegas, pagerėja darbingumas.

Karštų akmenų masažas padeda padidinti nervų sistemos tonusą, atgauti jėgas po sunkių krūvių. Akmenų masažo metu naudojami eteriniai aliejai suteikia papildomą teigiamą efektą.

 

Indikacijos ir kontraindikacijos

Karštų akmenų masažas yra naudojamas sergant atramos – judėjimo sistemos susirgimais. Jis naudojamas sergant radikulitu (stuburo osteochondroze), mialgija (skausmu raumenyse), miozitu (skeleto raumenų uždegimu), raiščių ir raumenų patempimu. Šis terapijos būdas padės atsigauti po intensyvių raumenų krūvių.

Toks gydymas tinka periferinės nervų sistemos susirgimams (neuritui ir neuralgijai). Jis yra skiriamas ir esant stuburo iškrypimui. Be to, karštų akmenų naudojimas padeda palengvinti būseną esant skausmingoms mėnesinėms, tačiau skatina kraujavimą.

Karštų akmenų masažas yra naudojamas esant centrinės nervų sistemos veiklos sutrikimams – nemigai, neurocirkuliacinei distonijai (širdies neurozei), paaukštintam dirglumui, emociniam labilumui (greitam emocijų kitimui, nuotaikos nepastovumui), astenijai (padidėjusiam nuovargiui ir nervingumui).

 

Atlikimo technika

Visų atlikimo technikų bendrumas yra akmenų, įkaitintų iki 45 – 60°C, dažniausiai bazaltinės kilmės, naudojimas. Šilti akmenys yra dedami ant tam tikrų paciento kūno ir galūnių taškų. Po to, kai akmenys yra padėti, masažuotojas daro legvus judesius akmenimis, spaudžiant juos ant raumenų. Po paveikimo pacientas atsigula ant nugaros, ir ant pilvo jam vėl yra dedami šilti akmenys, kuriais yra daromas masažas.